Spalničky

Latinský název: Morbilli

Lokace:

Původce: (Morbillivirus)

Hlavní popis:

Vysoce nakažlivé infekční onemocnění. Katarální fáze nastupuje jako první a zahrnuje onemocnění dýchacích cest a zánět spojivek. Dále nastupuje exantémová fáze, kdy se člověk osype charakteristickou sytě červenou vyrážkou. Inkubační doba je kolem 10 dní a pacient je infekční 5 dní před výsevem exantému a 4 dny poté. Vir se přenáší kapénkami.

Příznaky:

· Vysoká horečka, někdy dlouho trvající – až 9 dnů

· Kašel a rýma

· Zánět spojivek a citlivost na světlo (fotofobie)

· Sytě červená, splývající vyrážka (exantém) - začíná na hlavě (uši, týl) později se šíří na trup

· Schvácenost, apatie, spavost

Možné komplikace:

· Zápal plic

· Gastroenteritida – zvracení a průjmy

· Encefalitida – zánět mozku

Doporučená tinktura:
· Boryt barvířský – virucidní bylina se širokospektrým antivirovým účinkem, silně účinná na vir spalniček · Šišák bajkalský – vhodný na respirační infekce, horečky, průjmy · Lékořice – vhodná na respirační infekce a zažívací potíže · Černý bez Byliny se doporučují kombinovat, z důvodu jejich synergického (podpůrného) působení.

Dávkování: obvykle 3x20 kapek

Doporučená doplňková tinktura: · Boryt barvířský – vhodný na komplikace jako zápal plic, či mozková encefalopatie · Šišák bajkalský – mimořádně účinný při snižování zánětu mozku a CNS, dále na zápal plic · Křídlatka japonská – silně protizánětlivá bylina působící na mozek a CNS, vysoce specifická na všechny záněty nervového systému. · Kozinec blanitý – silně imunostimulační bylina · Rakytník řešetlákový – vhodný na rekonvalescenci a posílení imunity u dětí

Dávkování: obvykle 3x20 kapek

Více o dávkování naleznete zde: Pokyny pro užívání tinktur z léčivých rostlin

K zakoupení ve vysoké kvalitě: www.tinktura.eu

Další možné přípravky: